فرم استعلام بهاء چیست ؟


باسلام وعرض تشکر ، لطفا نظرات و پیشنهادات خود را از طریق info@estelambaha.ir با ما در میان بگذارید.

سایت استعلام بها

فرم استعلام بهاء چیست ؟

درخواست رسمی خرید یا(Letter of Intent) LOI  سندیست که حاوی آیتمها و مشخصات خدمات یا کالای مورد درخواست می باشد که برای تامین کنندگان و فروشندگان مورد نظر ارسال می شود و تامین کننده می تواند قیمت پیشنهادی خود را در آن ثبت و به خریدار برگشت دهد. به عبارت دیگر استعلام بها توافقیست که  قبل از توافق نهایی انجام و به تایید طرفین می رسد ونشان دهنده اینست که  خریدار و فروشنده بر سر مسائل مالی تحت شرایط مندرج در درخواست به توافق رسیده اند.
چه زمانی  فرم استعلام بهاء استفاده می شود ؟
از آنجاییکه پروسه خرید در سازمانها عموما حساس و پیچیده می باشد و هر سازمان روال متفاوتی برای فرایند خرید خود  دارد .  عموما سازمانها بخش تدارکات را ملزم به تهیه فرم  استعلام بها قبل از خرید می نمایند و پس از تایید تدارکات مجاز به خرید کالا یا خدمات می باشد.

هدف از تهیه فرم  استعلام بهاء چیست ؟

مشخص بودن آیتمهای درخواست شده
مشخص کردن جرئیات و شرایط
اطمینان از پیشنهادات قیمت ارائه شده
امکان مقایسه پیشنهادات و انتخاب بهترین گزینه
ایجاد شرایط یکسان شرکت در خرید
انواع فرایند استعلام بها
بسته به نوع و ماهیت اقلام درخواستی  ، اهمیت موضوع  و زمان استعلام بها در فرایندهای  متفاوت انجام می شود. رایجترین فرایندهای  استعلام بها عبارتند از استعلام بها شفاهی ، کتبی و آنلاین .

فرم استعلام بهاء حاوی چه اطلاعاتی است ؟

ازآنجاییکه فرمهای استعلام بها فرمهای رسمی نمی باشد هر سازمان یا موسسه بنا به نیاز و سلیقه خود اقدام به طراحی فرم استعلام بها می نماید.اغلب فرمهای استعلام بها شامل  اطلاعاتی مانند تاریخ ، شماره ، مهلت بازگشت فرم ، مشخصات فروشنده (نام ، آدرس ، اطلاعات تماس ، ...) ، مشخصات کالای یا خدمات ، تعداد ، واحد سنجش ،قیمت فی ، قیمت کل و... است.

نمونه فرمهای  استعلام بهاء

نمونه فرم استعلام بها شفاهی  word   pdf

نمونه فرم استعلام بها کتبی word   pdf

نمونه فرم استلعام بها آنلاین word   pdf


نوشته شده توسط مدیرسایت در تاریخ 1397/08/14


بازگشت به فهرست